Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /ssd/larido3/domains/larido-projektywww.pl/public_html/agnasold-update3/wp-content/plugins/revslider622/includes/output.class.php on line 1912
FORMULARZ „CAŁY ROK 2019″ – Agencja Nasienna

FORMULARZ „CAŁY ROK 2019″

FORMULARZ „CAŁY ROK 2019″

Jak zwykle o tej porze przypominamy o obowiązku rozliczenia za siew ze zbioru
odmian chronionych wyłącznym prawem w ramach przywileju tzw. odstępstwa rolnego. Dla ułatwienia przygotowaliśmy uproszczony formularz AGNAS i zaktualizowane wykazy odmian (Załączniki 1-4), standardowo dostępne na podstronie „Dokumenty do pobrania”. Formularz zawiera pole wyboru sezonu, można go więc wykorzystać również do rozliczenia za tegoroczne zasiewy jare.

Zapraszamy również do wypróbowania naszej internetowej platformy Agn@S, która umożliwia udzielenie informacji o skorzystaniu z odstępstwa rolnego całkowicie w formie elektronicznej, wraz z opcją e-faktury w pliku pdf.
Aby otrzymać dostęp do platformy Agn@S, należy wypełnić wniosek o utworzenie konta i przesłać do nas mailem (platforma@agnas.pl) lub pocztą tradycyjną.

 

Zgodnie z aktualnym stanem prawnym opłatę za skorzystanie z przywileju tzw. odstępstwa rolnego należy uiścić w następującym terminie:
– dla odmian chronionych na poziomie krajowym (Załączniki nr 1 i 2): 30 dni od daty siewu
– dla odmian chronionych na poziomie wspólnotowym (Załączniki nr 3 i 4): niezwłocznie, ale nie później niż do 30 czerwca roku gospodarczego, w którym siew ze zbioru miał miejsce

(opublikowano: 14.10.2019)

2020-04-28T21:49:31+02:00